Otsid Väikest Laenusummat?

Allpool räägime ka sellest, miks SMS laenul on halb maine. Põhjuseid, miks laenust keelduti, on erinevaid. Väikelaenud jaoks külasta meie väikelaenude lehte, kust samuti leiad väikelaenude võrdluse. Alati võrrelge laene ja lõplik tõde tuleb välja laenupakkumisel. Esmalt aga laenust üleüldiselt. Laenu taotlemiseks tuleb end esmalt laenuandja kodulehel või laenuandja kontoris kasutajaks registreerida ning laenu esmakordsel taotlemisel ka isik tuvastada.

Kogu selle pika perioodi on kiirlaenu võrdlus Pooltele kättesaadavaks liisi koduliising tegemise. Lai valik kiirlaene igaks otstarbeks. Mitte päris ootamatult, rakendas Venemaa eile vastumeetmeid EL karmistasid tarbimislaenude väljastamist, siis sellega algas ka kiirlaenuäri või e-post kliendiabi creditinvest. See on ühtlasi ka kõige suurem miinus kiirlaenudel.

Isikutuvastus on esimesel kiirlaenul seadusest tulenev kohustus.

Olgu veel öeldud, et kiirlaenupakkujate veebilehtedel on orienteeruvad kuumaksed, kus teinekord puuduvad lisatasud, mida näidatakse alles laenutaotluse esitamisel. Alati võrrelge laene ja lõplik tõde tuleb välja laenupakkumisel. Kui olete laenupakkumisega nõus, siis tuleb enne lepingu allkirjastamist isik tuvastada. Siin tulevad mõningad erisused. Isikutuvastus on esimesel kiirlaenul seadusest tulenev kohustus. Järgneval laenamisel sama kiirlaenupakkuja juures enam isikutuvastust läbima ei pea ja laenu saab tõesti vähem kui 15 minutiga.

Pärast isikutuvastust saab juba allkirjastada lepingu. Lepingu allkirjastamiseks sobib nii ID-kaart kui ka Mobiil-ID ning mõningad pakkujad pakuvad ka võimalust läbi postikontorite allkirjastada. Kui leping on allkirjastatud, siis väljastatakse laen. See ei võta rohkem kui kaks tööpäeva, aga tänapäeva panganduskiiruste ja välkmaksete arenemisel on see aeg kahanenud väga väikeseks ning kiirlaenu võib saada kätte mõne tunni või isegi loetud minutitega.

See on ühtlasi ka kõige suurem miinus kiirlaenudel.

Kiirlaenud on kõige kallim laenuliik. Kalliduse all peame silmas kui suure osa moodustavad laenukulud kogulaenu summast protsentuaalselt. See on ühtlasi ka kõige suurem miinus kiirlaenudel. Suurimaks plussiks on kiirlaenude liberaalne väljastamine. Otsid väikest laenusummat?Tahad hoida kokku elamiskuludelt? Koli Ida-Virumaale. Kas autolaen on sama, mis autoliising?

Laenu võtmine elamiskulude või tarbimiskulude katteks tähendab, et elad üle oma võimete. Hea küll, lühiajaliselt võib halvas olukorras selliseid situatsioone tekkida, kui piisavalt sääste kõrvale pole pannud, aga kui juba võtta laenu selleks, et eelmist laenu maksta, siis on selge, et sa pole võimeline oma kulusid katma.

Selleks võetakse siis uus laen, et maksta eelmine ära, aga samas ei saada aru, et iga laen teeb olukorda aina raskemaks ja tasumist veelgi võimatumaks. See on umbes sama arukas lahendus, kui august välja saamiseks auku ainult sügavamaks kaevata ja välja kaevatud muld ka augu servale visata, et oleks kõrgem sein, millest üles ronida.

Seda, mis juba tehtud, enam muuta ei saa. Küll aga saame tunnistada, et see olukord, kus täna oleme, on meie varasemalt tehtud otsuste tulemus. Seega meie edaspidiste otsuste tagajärjeks on see, millisesse olukorda edaspidi jõuame. Jätkata samamoodi nagu siiani ja kasvatada võlakoorem nii suureks, et sellest ei tuleks mitte mingil viisil enam välja.

Tunnistada seni tehtud vigu ja minna arukamalt edasi. Alustuseks näiteks konsulteerida võlanõustajaga ja leida võimalusi, kuidas olukorrast välja tulla, ning seejärel neid sammhaaval ellu hakata viima. Kohe kindlasti ei saa see olema lihtne ja kiire lahendus. See on raske, ebameeldiv, stressirohke, nõuab sinult omajagu ohvreid ja pead tõenäoliselt paljudest asjadest loobuma oma elus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *