Kuid Kas See On Ka Tegelikult Võimalik?

Esmalt peaksid võtma oma arvelduskontodelt viimase 6 kuu väljavõtted, mis tõestavad stabiilse sissetuleku olemasolu. Juhul, kui oled ka mujalt saanud lisasissetulekuid, tasuks seda taotluses mainida. Kiirlaenu ei saa taotleda ilma konto väljavõtteta – vastavalt vastutustundliku laenamise põhimõttele peavad laenuandjad kontrollima taotleja maksevõimelisust ning selgitama välja, kas tegemist on tõepoolest maksevõimelise isikuga.

Kui vastus on positiivne, pead veel läbima isikutuvastuse. See toiming on vajalik rahapesu tõkestamise seaduse kohaselt. Isikusamasuse tõestamise jaoks tuleb minna lähimasse postkontorisse või laenuandja kontorisse, kus tuleb lihtsalt täita väike taotlus. Peale selle toimingu sooritamist saadetakse sulle peatselt teade, et summa on su arvelduskontole kantud – seda muidugi juhul, kui sa ei taotlenud sularahas laenu.

Tihti võetakse kiirlaenu hädaolukorras – näiteks kui mõni tehnikaese läheb katki või on vaja teha muid kiireid kulutusi. Kuigi laenu soovitatakse võtta eelkõige pikaajaliste ostude tegemiseks – nagu kodutehnika, sõiduvahend või muu selline – on levinud ka kiirlaenu võtmine igapäevaste kulutuste tegemiseks nagu kommunaalkulude tasumiseks või kas või toidu ostmiseks.

Laenuperioodi pikkus on 1 kuu kuni 3 aastat.

Reeglina antakse seda laenu kergemalt, millel on kõrgem KKM, sest kõrge KKM aitab katta kulusid, mis võivad tekkida inimestest, kes õigeaegselt laenu tagasi ei maksa. Kergemini saadavad kiirlaenud on Creditstar, Ferratum ja Boonuslaen. Credit 24 toob sinuni kiirlaenud krediidikonto vahendusel. Laenuperioodi pikkus on 1 kuu kuni 3 aastat. Eestis ei ole laenu saamine lihtne ülesanne. Laenu taotlemise protsess võib sageli olla väga keeruline, pealegi nõutakse selleks palju dokumente.

Paljud praegu turul tegutsevad krediidiettevõtted keelduvad väljastamast laenuvõtjale isegi väikest summat, kui tal ei ole käendajaid ega kinnisvara, mida tagatiseks anda. Laenuandjat on tegelikult võimalik mõista, sest viimastel aastatel on tagastamata laenude protsent olnud üsna suur, seetõttu ei soovita liigseid riske võtta. Kuid laenuvõtjat see siiski ei lohuta.

Siiski ei tasu unustada miinimumnõudeid, mida kiirlaenuettevõtted laenuvõtjale esitavad. Ilmselt nõustute, et oleks tore saada laenu ilma tervet hulka dokumente vormistamata. See aitaks säästa klientide aega ja säilitaks meelerahu. Kuid kas see on ka tegelikult võimalik? Kahtlemata on tõend sissetulekute kohta väga oluline. Paljudes krediidiettevõtetes on selline tõend laenu saamiseks hädavajalik.

Tavaliselt paluvad krediidiettevõtted kliendil esitada pangakonto väljavõte viimase 5-6 kuu kohta, kust nad leiavad ise kogu vajaliku teabe, näiteks regulaarsete sissetulekute töötasu, pension, toetused jne kohta. Kui klient soovib saada hüpoteeklaenu, on sissetulekute tõend hädavajalik. Kuid see on alles algus. Ei tasu kurta krediidiettevõtete range suhtumise üle laenuvõtjatesse.

Inimese vanus tehakse kindlaks registreerumisel nõutava isikukoodi kaudu. Et aga kõik oleks korrektne, kontrollitakse isikukoodi pangast. Sealt tuleb välja, kas sellise isikukoodiga inimene üldse eksisteerib ning kas tal on ka pangakonto olemas, kuhu laenatud summa kanda. Et aga laen sobiks veelgi rohkematele isikutele, ei nõuta laenu võtmisel mitte mingit tagatist. Ei kinnisvaralist ega ka vallasvaralist tagatist. Kiirlaenudeks võiks Eestis nimetada paljusid erinevaid laene väljastavaid ettevõtteid ja tooteid.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *