Kas Ma Olen Laenumaksed Pere-eelarvesse Lisanud?

Kiirlaen on saanud küll rahvasuus üsna halva maigu külge, kuid nagu igal laenul, on ka sellel omad eelised ja miinused. Siin on mõned olulised faktorid, mida võiksid silmas pidada:. Laenu saamiseks ei tule hüpata läbi põlevate rõngaste ega joosta ringi kümne asutuse vahel erinevate dokumentide hankimiseks. Kuna puudub tagatise vajadus, on laenu taotlemine väga lihtne ning ka tingimused on üldiselt üsna leebed.

Siiski on igal laenul omad riskid.

Pea meeles, et ülaltoodud tingimused on üleüldised ning näitlikud, kuid ei garanteeri seda, et igal laenuandjal on samad tingimused. Veendu alati enne taotlemist, et tingimused sobiksid sulle. Intressita laen on tavaliselt eripakkumine, millel on paar konksukohta:. Siiski on igal laenul omad riskid. Sellised toimingud aga ei ole sugugi soodsad. Nii ei pea sa huupi laenama. Juhul, kui sul peakski tekkima laenu tagasimaksmisega probleeme, konsulteeri kindlasti laenuandja endaga.

Vastupidiselt levinud arvamusele ei tähenda see sugugi, et raha laenatakse vastutustundetult ja üksnes igapäevakulutuste jaoks. Vahel võib kuu lõpus kiirlaenu võtmine tähendada hoopis seda, et tuleb katta mõni kiireloomuline väljaminek, näiteks osta autole talverehvid või osta lapsele uued saapad. Tegelikkuses ei olegi vahet sellel, kui suur on su palganumber. Mis tegelikult otsustab selle, kas sa saad laenu või mitte, on see, kui palju on sul kohustusi.

Isegi, kui sul on madal palk, aga pole erilisi kohustusi, võid sa laenu saada. Kindlasti ei ole majanduslikult raskesse olukorda sattumine eriti lõbus. Üks pool nõudis, et sellist seadust ei tuleks. Leiti ainult seda, et sellist eelnõu ei tohi olla, seda ei tohi menetleda ega käsitleda. Et teiselt poolt oli vastas sirge joon, oli eelnõu keeruline sisuliselt arutada.

Teine teema oli suhtlus Facebookis, kus oli sel teemal palju vestlusi.

Irooniliselt Seda ei ole ju nii palju, kui tuhat korda järjest öeldakse, et see, mida teed, on vale. Siis enam-vähem adume, mis oli kirjade sisu. Teine teema oli suhtlus Facebookis, kus oli sel teemal palju vestlusi. Pigem räägiti neis seaduse vastu. Meilidele vastas õiguskomisjon, vastasel korral oleksin istunud arvuti taga ööd ja päevad.

Ma ei oska öelda, mitu meili komisjon sai, tõenäoliselt rohkem kui personaalselt mina. Vastati kõigile meilidele, milles oli küsimus. Kui meili sisu oli kopeeritud mõnelt kodulehelt, siis neile ei vastatud. Kui elektronkirjas oli küsimus või palve, et vastataks, siis need said vastuse. Võib-olla mõnele kirjale ei ole veel vastatud. Enamik kirju oli identse sisuga, kuskilt kopeeritud. Kas kooseluseadus lõhestas või aitab muuta ühiskonda tolerantsemaks?

Praegune piirang puudutab enam kui kolmandikku sellest ehk viit miljardit eurot.

Suletud sms money on ka Kreeka börs. Kogu Euroopa Liidu põllumajandusturule on Venemaa olnud suuruselt teine turg, mille maht eelmisel aastal oli umbes 12 miljardit eurot ehk kümme protsenti Euroopa Liidu põllumajandustoodete ekspordist. Praegune piirang puudutab enam kui kolmandikku sellest ehk viit miljardit eurot. Loomulikult on mingis osas, nagu kiiresti riknevad toiduained, Eesti, teised Balti riigid, Poola ja Soome. Puuviljade osas natuke ka muu Euroopa.

Kui vaadata finantsnumbreid, siis tervikpildis on need suhteliselt väikesed. Kui võtame kasvõi nafta puurimise ja kogu naftatööstuse koostöö, siis seal jääb sanktsioonide tõttu müümata masinaid ja seadmeid mitmete miljardite eurode väärtuses. See moodustab rahaliselt küll suurema osa, aga see on vähem nähtav. Saamata jäädud tulu on eriti tuntav nendes valdkodades, kus eksport on intensiivne, ja see puudutab eelkõige tehnoloogiat.

Venemaa ekspordib naftat ja naftatooteid keskmiselt 70 miljardi dollari eest kvartalis, mistõttu kahjud ulatuvad juba miljarditesse dollaritesse. Selleks et Venemaa eelarvet tasakaalus hoida, peaks nafta hind olema vähemalt 95 dollarit barreli eest. Nende kahe aspekti vahele jäävad sanktsioonid, mis on olnud nende protsesside katalüsaatoriks. On võimalik sanktsioonide tasandamine või vähendamine, aga on võimalik lisada ka uusi sanktsioone.

Kui me hindame sanktsioonide mõju Venemaale, siis kuidas me saame öelda, milline osa on olnud sanktsioonidel, millist rolli on Venemaa majanduse arengutes mänginud nafta hinna langus, milline osa on olnud Euroopa kui Venemaa olulise kaubanduspartneri majanduskasvu aeglustumisel? Sanktsioonidest on kõige mõjusamad olnud finantssektoris kehtestatud piirangud, mis on kaasa toonud rubla languse uutele rekordmadalatele tasemetele.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *